OfertaEkspertyzy budowlane

W branży budowlanej funkcjonuje kilka terminów określających sposób oceny stanu budowli, które wydają upoważnieni do tego eksperci.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Ocena techniczna ma na celu zweryfikować czy prace budowlane zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną. Ocenę techniczną można przeprowadzić w trakcie prac lub po ich zakończeniu. Do oceny technicznej dołączana jest proponowana technologia wykonania naprawy uszkodzeń oraz w razie konieczności kosztorys prac.

Opinia techniczna w swoim zakresie zawiera elementy oceny technicznej lecz jest pogłębiona o analizę dotyczącą dalszych zamierzeń w stosunku do opiniowanego obiektu budowlanego np. czy budynek nadaje się do przebudowy, nadbudowy bądź rozbudowy. Do opinii technicznej również dołączana jest proponowana technologia wykonania prac wraz z kosztorysem.

Ekspertyza techniczna budynków jest to opracowanie zawierające dokumentację i ocenę zjawisk powstających w trakcie realizacji bądź użytkowania budynku. Ma ona na celu określenie stanu technicznego obiektu po powstaniu zdarzeń takich jak zarysowania elementów konstrukcji, pęknięcia bądź ugięcia. Ekspertyza obejmuje szczegółowe badania i pomiary elementów konstrukcyjnych oraz materiałów budowlanych. Zawiera inwentaryzację uszkodzeń oraz określa główne przyczyny ich powstania. Do ekspertyzy budowlanej dołączana jest proponowana technologia wykonywania napraw oraz w razie konieczności kosztorys.

Informacje kontaktowe

Zapraszam do kontaktu

Główny obszar świadczenia usług to Kielce, Włoszczowa i całe województwo świętokrzyskie. Skontaktuj się ze mną i zamów usługę już dziś!

mgr inż. Rafał Tarasiński

Napisz
info@techniczneodbiory.pl
Zadzwoń
576 732 003